Чому у Харкові обрізка дерев перетворилася на заготівлю дров
Автор: Alex Koff
У Харкові систематично винищують зелені насадження. На Прозоро знайдені докази, що обрізка дерев більш схожа на заготівлю дров.
Хто у першу чергу повинен дбати про дерева у Харкові? Таке риторичне питання виникає у більшості Харків’ян, коли вони бачать, як орудують бензопилами різні найманці. Відповідь повинна бути дуже проста, міський голова та його підлеглі. Але це не так, я знаю тільки одну людину в Харкові, яка дійсно бореться за збереження зелених насаджень у місті. Це Ірина Кравченко @irina.kravchenko.kh, котра ніколи не пройде мимо, коли бачить, як представники комунальних служб нищать зелені насадження.
Одна з останніх подій, до котрої вона долучилась, це обрізка дерев у дитячому садочку №100 на Салтівці. На першому етапі обрізки дерев співробітники ТОВ «Трейсі-5» покалічили дерева. Але на наступному етапі цього зробити їм не дали Ірина Кравченко та директорка дитсадка. Було запрошено дендролога, яка надала консультацію, як обрізати дерева, а не заготовлювати дрова.
Бригадир рубачів сказав, що він за те, щоб обрізати деревам тільки пошкоджені гілки, але такий підхід становить для нього певну складність. Бо, як він пояснив, їм потрібно під час обрізки виконати план заготівлі деревини. Бо відповідно до договору № 17 від 24.05.2023df виконання замовлення оцінюється у кубометрах зрізаної деревини. На всіх об’єктах, де вони будуть обрізати дерева їм потрібно зрізати 134,8 метра кубічних деревини. За що їм сплатять 331031 гривні, що становить у середньому 2 455 гривні 72 копійки за кубічний метр деревини. Бо у додатку №2 до цього договору є кошторис, з якого виходить, що у різних закладах вартість деревини може відрізнятись від середньої ціни в кілька разів. Так найдешевша деревина у дитсадку №366, рубачі отримають тільки 668 гривень 34 копійок за кубометр. А найбільше за кубометр вони отримають у школі №31. У мене постало питання, а як можливо було, до сотих, з’ясувати об’єм заготівлі деревини на кожному з восьми об’єктів? Як співробітники управління освіти адміністрації Салтівського району змогли вирахувати скільки кубометрів деревини вийде при обрізанні дерев на кожному об’єкті? Є якась документація про обстеження дерев, формули для розрахунку об’єму деревини на деревах. Чи всі ці цифри у цьому договори липові? А правдива тільки одна, 331031 гривня буде сплачено виконавцю за те, що більше нагадує заготівлю дров, а не цивілізовану обрізку дерев.
Харків’яни повинні дякувати Ірині Кравченко, та всім хто їй допомагає, що вони не дають калічити якусь частину дерев. Та запитати в Ігоря Терехова, хто і навіщо створив систему винищення зелених насаджень у місті. Бо нищаться не тільки дерева та багато інших рослин.
Додатки до говору: