Рубрика Дискусія
Поки ми жили в тоталітарній державі, дискусія була зведена до розмов у вузькому колі на кухні. Або суспільству нав’язувалася псевдодискусія за методичками спущеними партією, урядом, профспілками, чекістами. Така дискусія влаштовувалась за допомогою всіх засобів пропаганди. Сьогодні дискусія нав’язується у суспільстві за допомогою засобів масової інформації, хоча про багатьох точніше було б сказати масової маніпуляції. В Україні практично не залишилося ЗМІ, які не обслуговували б інтереси свого господаря. Щоправда, з розвитком технологій розширилися можливості комунікації та спілкування. Користувачі інтернету спілкуються у соціальних мережах. Але й тут ми роз’єднані, кожен з нас має свій кластер спілкування. Вийти за його межі досить складно. Дискусії у соціальних мережах часто зводяться до обміну емоційними коментарями.
У розділі Дискусія ми вирішили відродити дискусію статтями.
Чому ми обрали такий формат:
- Щоб розпочати дискусію, потрібно написати статтю не менше двох тисяч знаків.
- Поки ви обмірковуватимете і формулюватимете, як відповісти опоненту, емоції відійдуть на другий план.
- У статті вам потрібно буде навести докази та побудувати аргументацію так, щоб спростувати твердження опонента. А це неможливо зробити, поки ви логічно не викладете свою позицію на папері або екрані монітора.
- У суспільстві є багато питань, які потребують обговорення.
Мета, якої ми прагнемо досягти в результаті дискусій:
Наша сила в об’єднанні та самоорганізації. Це ми побачили та відчули, коли РФ розпочала війну проти України. Саме добровольці вирішили та визначили, що проєкту Новоросія бути не повинно. Їх підтримали волонтери. І якби не регулярна армія РФ, то територію Донецької та Луганської областей було б звільнено.
Ми хочемо, щоб усі важливі питання в державі вирішувалися таким чином. Під час дискусії виробляється спільна позиція людей, котрі готові діяти. Ми здатні домовитися та об’єднатися.
Як це працює:
У розділі Дискусії буде розміщена стаття, яка започаткує обговорення.
Щоб взяти участь у дискусії, потрібно написати статтю, в якій треба викласти свою позицію з питань, які порушені під час обговорення. Не обов’язково щоб це була протилежна позиція. У статті ви можете запропонувати свій погляд на ситуацію та запропонувати свій шлях вирішення.
Коли текст статті буде готовий, надішліть його на e-mail:
chub.kh.ua@gmail.com
Або надішліть за допомогою месенджера Telegram або Vaiber – +380686053410 (Vodafon).
Для розміщення вашої думки нам знадобиться:
- ім’я та прізвище автора,
- фотографія автора,
- інформація, щоб ми могли уявити вас читачам,
- посилання на обліковий запис у Facebook (за бажанням).
Фотографія автора – це має бути якісне зображення. краще портрет, виконаний у студії фотографом. Фото в максимальному розмірі надішліть на електронну пошту. Буде оптимально, якщо її можна буде кадрувати як для вертикального, так і для горизонтального зображення.
Файли зображень краще надсилати у вигляді архіву.
Технічні вимоги до зображень:
- мінімальний розмір 800 на 445 пікселів;
- бажаний розмір: 1040 на 580 пікселів;
- кращі формати зображення — jpg, jpeg, png;
- зображення мають бути різкими та чіткими.
Якщо зображення буде більшого розміру, його обріжемо до бажаного. Векторні зображення будуть конвертовані у формат jpeg.
Якщо співвідношення сторін зображення не збігається з прийнятим на сайті – 16:9, воно буде обрізане або вписане в полотно з відповідними параметрами, щоб не втратити важливу інформацію.