Анонси

Розмова на тему – Історичні постаті, письменники і літературні герої ранньомодерної доби

21 липня 18.30 за участі архієпископа Ігоря Ісіченко відбудеться розмова на тему «Історичні постаті, письменники і літературні герої ранньомодерної доби».

Харківський ЛітМузей спільно з Український інститут національної пам’яті продовжує цикл лекцій «Деконструкція імперських міфів на матеріалах ранньомодерної історії України (XVI — XVIII ст.)»

XVI-XVIII ст. демонструють структурні зміни в самоідентифікації письменника. Відбувається рішуча відмова від знеосіблювальних тенденцій Середньовіччя. Автор виявляє сміливість в оперуванні словом, динамізм пошуку, схильність до експерименту. Він кличе в дорогу через час і простір – і сам рушає вперед, заохочуючи читача. Разом із Григорієм Сковородою ми можемо назвати Василя Григоровича-Барського, Паїсія Величковського, цілу категорію «мандрованих дяків». У текст поволі входить художня вигадка – спершу як містифікація («Христофор Філалет», «Теофіл Ортолог», Самійло Зорка Самійла Величка), а потім і як конструювання цілих промов і ситуацій («Історія Русів»).

Архиєпископ Ігор Ісіченко український церковний та громадський діяч, архієпископ-емерит, доктор філологічних наук, професора кафедри історії української літератури Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, письменник, член Українського ПЕН.

Вхід на лекцію вільний.
Обов`язкова попередня реєстрація (на цій сторінці), у зв`язку з карантинними правилами кількість гостей обмежена.